Lista aktualności Lista aktualności

Braterstwo Puszczy. Warsztaty literacko-plastyczne

„Braterstwo Puszczy” to tytuł cyklu opowieści leśnych Marcina Rębacza, dziennikarza związanego zawodowo z mediami od 1989 roku, działacza organizacji pozarządowych i dyrektora do spraw promocji i rozwoju Białoruskiego Radia Racja. Tym razem Rębacz buduje lepszy świat pisząc opowieść o niezwykłej przyjaźni, która nawiązuje się pomiędzy mieszkańcami puszczy: nornicą Rudą, niedźwiedziem Barym, małym liskiem Jockerem. Wplątuje ich w niebezpieczne przygody, prowadzi przez pola i łąki, wartkie strumienie, doliny i cienistą puszczę, w której czai się niebezpieczeństwo. Opowieść budzi dreszczyk, ale i pełna jest otuchy, której zdaje się dodawać głos Rębacz, ukryty pod postacią dobrodusznego niedźwiedzia:
Kiedyś myślałem prosto: muszę być silniejszy niż inni, zdobyć dla siebie jak najwięcej terenu: lasu, łąk, strumienia, i pilnować, żeby nikt nie zabrał mi choćby skrawka. Dziś wydaje mi się, że to była strata czasu, że trzeba było zajmować się czymś innym.
(…) Po prostu, na koniec zrozumiałem, że dla mnie najlepiej byłoby gdybym

 

Zapraszamy dzieci z rodzicami na warsztaty literacko-plastyczne, które odbędą się 27 maja w godzinach 11.00-14.00 w Alpinarium w Kopnej Górze (biuro Arboretum, Kopna Góra 1)