Lista aktualności Lista aktualności

Harcerski rajd

To był już XX Rajd Śladami Powstańców Styczniowych 1863 roku jaki zorganizowała na terenie naszego nadleśnictwa Chorągiew Białostocka Związku Harcerstwa Polskiego.

Około 1000 uczestników wyruszyło na cztery trasy zaplanowane dla czterech grup wiekowych.

Na trasach znalazły się ciekawe punkty kontrolne. Jako punkt zborny jak co roku posłużyła polana Dębowik. Po dotarciu na miejsce wszystkich patroli odbył się tu uroczysty apel, podczas którego uczczono pamięć Powstańców Styczniowych a Dzwon Wolności zabrzmiał 154 razy. Poświęcono też pamiątkową kapliczkę. Najlepszym patrolom wręczono statuetki „Dębowe kosy" i puchary Wojewody Podlaskiego. Najlepszy patrol otrzymał też pamiątkowy grawerton ufundowany przez wiceministra MSWiA p.Jarosława Zielińskiego.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy zostali zaproszeni na gorący posiłek.

W tym roku patronat honorowy nad rajdem objęli Wojewoda Podlaski p.Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego p.Jerzy Leszczyński oraz Podlaski Kurator Oświaty p.Jadwiga Szczypiń. Jak co roku rajd odbył się dzięki współpracy z Nadleśnictwem Supraśl, które podczas uroczystego zakończenia reprezentował Zastępca Nadleśniczego p.Jerzy Rzepliński.