Lista aktualności Lista aktualności

IX Hubertus Węgrowski Mazowiecko-Podlaski 2017

W miniony weekend 28 i 29 października odbył się Hubertus Węgrowski, doroczne święto myśliwych, leśników, jeźdźców i rolników. Organizatorem wydarzenia był Polski Związek Łowiecki oraz Lasy Państwowe, patronat honorowy objął minister środowiska prof. dr hab. Jan Szyszko. Tegoroczny jarmark odbył się pod hasłem „Zdrowa żywność z polskich lasów i polskiej wsi”.

Obchody trwały dwa dni. Pierwszy dzień odbył się pod znakiem uroczystości dla myśliwych. Łowcy po ceremoniale ślubowania  na Zamku w Liwie wyruszyli na polowanie.

W niedzielę uroczystości przeniosły się do Węgrowa. Rozpoczęły się one od parady św. Huberta, która przeszła głównymi ulicami miasteczka. Centralnym punktem Hubertusa była uroczysta Msza Święta w kościele pw. Św. Ojca Pio pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej Antoniego Pacyfika Dydycza. Następnie rozpoczął się Jarmark Hubertowski, który dostarczył wiele atrakcji m.in. odbył się pokaz jeźdźców konnych i psów myśliwskich, koncert muzyki myśliwskiej. W obchodach udział wzięli: Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Marszałek Senatu RP Maria Koc, Minister  Środowiska prof. Dr hab. Jan Szyszko, posłowie Teresa Wargocka i Grzegorz Woźniak, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych dr Konrad Tomaszewski oraz pozostali przedstawiciele środowisk samorządowych, mundurowych, łowieckich, leśników, jeźdźców.

Lasy Państwowe dla gości przygotowały stoiska edukacyjne. Także Nadleśnictwo Supraśl jako jedno z nadleśnictw tworzących  Leśny Kompleks Promocyjny „Puszcza Knyszyńska” (wraz z Nadleśnictwami Czarna Białostocka, Krynki, Dojlidy) przygotowało  stoisko edukacyjne, na którym nie zabrakło ciekawych gier i zabaw.  Nawiązując do hasła przewodniego jarmarku „Zdrowa żywność  z polskich lasów i polskiej wsi” zapraszaliśmy gości do degustacji miodów i rozpoznawania ich smaków.