Lista aktualności Lista aktualności

Posadziliśmy razem las...

W ramach akcji Lasów Państwowych „sadzimy 1000 drzew na minutę” zaprosiliśmy do wspólnego sadzenia członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Supraślu oraz pracowników Urzędu Miejskiego.

Pogoda była jak na zamówienie, pochmurnie i deszczowo, a to jedna z ważnych zasad dobrego sadzenia.  W leśnictwie Kopna Góra w oddziale 283, na powierzchni przeznaczonej do odnowienia, wszystkich uczestników przywitał zastępca nadleśniczego. Następnie po wyczerpującym i obrazowym instruktażu  przeprowadzonym przez leśniczego wszyscy już wiedzieli jak należy sadzić  sadzonki        2-letniej sosny, by w przyszłości wyrosła z nich wysokiej jakości i nieprzeciętnej urody  „sosna supraska".  Teraz już wszystko było „ w rękach i nogach sadzących" :  wykopanie szpadlem odpowiedniej wielkości dołka, włożenie na odpowiednią głębokość młodego drzewka aby zmieścił się cały korzeń, przysypanie ziemią i na koniec dobre udeptanie ……  i po kilku godzinach powierzchnia była już prawie odnowiona.

Wspólne sadzenie zakończyło się ogniskiem a czas spędzony przy gorącej grochówce był dobrą okazją do integracji i pogłębienia wiedzy leśnej.