Lista aktualności Lista aktualności

powitanie leśnych przedszkolaków

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy już czwartą edycję projektu edukacyjnego pn. "Leśne Przedszkolaki" prowadzonego przez Nadleśnictwo Supraśl wraz z Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi w Supraślu.

Projekt opracowany został w oparciu o koncepcję tzw. przedszkola leśnego zakładającą jak najczęstszy i najdłuższy pobyt dzieci pod „gołym niebem”. Pomysł sprawdził się doskonale, w tym roku w spotkaniach biorą udział dwie grupy przedszkolne. 

Supraskie przedszkolaki przyjeżdżają dwa razy w miesiącu na kilkugodzinne zajęcia do Kopnej Góry. Tu, pod naszą opieką wędrują po lesie poznając jego tajniki. Pobyt w Kopnej Górze to nie tylko edukacja leśna, ale także świetna zabawa. Dlatego nie dziwi nas entuzjazm dzieci i radość z jakimi do nas przyjeżdżają.

Najczęściej zajęcia odbywają się w naszym Arboretum. Podczas pierwszego spotkania obie grupy tam też się udały wraz z naszymi edukatorami. Jedna z grup poszukiwała darów jesieni, przedszkolaki z drugiej grupy w tym samym czasie tropiły pajęcze sieci i jej mieszkańców.