Lista aktualności Lista aktualności

Pożegnanie "Leśnych Ludków"

        Kilka dni temu uroczyście zakończyliśmy kolejny, już trzeci etap  projektu edukacyjnego z udziałem przedszkolaków.  Projekt był realizowany przez Nadleśnictwo Supraśl we współpracy z Przedszkolem z Oddz.Integracyjnymi w Supraślu w okresie od września 2015 do czerwca 2018 roku. Przedsięwzięcie nastawione było na poznawanie i zdobywanie wiedzy przez dzieci podczas zajęć  w terenie. Proces uczenia się poprzez samodzielne i autentyczne doświadczenie, poznawanie przyrody i wykorzystywanie do tego wielu zmysłów – to wszystko wpływa na pozytywne kształtowanie relacji dzieci z przyrodą.

Przygodę z lasem rozpoczęła w 2015 roku  19 osobowa  grupa 3-4 latków. W następnych latach dołączyły do niej kolejne trzy grupy. Dzieci w tym roku przyjeżdżały dwa razy w miesiącu na kilkugodzinne zajęcia do Kopnej Góry, by pod opieką leśników uczestniczyć w leśnych wyprawach. 

Pierwsza grupa Leśnych Ludków dziś to już „weterani” leśnych wypraw. Łza się w oku zakręciła gdy  musieliśmy się pożegnać, albowiem od września będą już dumnymi pierwszoklasistami.

W ostatnim przed wakacjami spotkaniu uczestniczyły wszystkie cztery grupy dzieci wraz z nauczycielami oraz Pani Dyrektor Przedszkola. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy Przyjaciela Lasu. Sprzyjająca pogoda zachęcała do zabaw, nie zabrakło też tradycyjnego ogniska, przy którym wspólnie upiekliśmy przepyszne kiełbaski.