Lista aktualności Lista aktualności

Pożegnanie „Leśnych Ludków”

W piątek 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie drugiej edycji projektu Leśne Ludki prowadzonego przez Nadleśnictwo Supraśl wraz z Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi w Supraślu.

Projekt opracowany został w oparciu o koncepcję tzw. przedszkola leśnego zakładającej jak najczęstszy i najdłuższy pobyt dzieci pod „gołym niebem". Supraskie przedszkolaki w ciągu minionego roku szkolnego przywożone były 1-2 razy w miesiącu na kilkugodzinne zajęcia do Kopnej Góry. Tu, pod naszą opieką wędrowały po lesie poznając jego tajniki. Każde odkryte ptasie gniazdo, pajęczyna, żaba skacząca po ścieżce czy kretowisko zyskiwało rangę fascynującej przygody. Nie brakowało też zwykłej zabawy oraz specjalnie przygotowanych przez opiekunki grup zajęć związanych z leśnym „tematem przewodnim" wyjazdu. Prowadzone były w naszej sali edukacyjnej.

Zakończenie tegorocznego cyklu projektu „Leśne Ludki" to tylko wakacyjna przerwa. Pan Bartosz Bazela, nadleśniczy Nadleśnictwa Supraśl zadeklarował chęć kontynuowania projektu oraz wsparcie dla niego w nowym roku szkolnym. Podczas spotkania pożegnalnego jakie miało miejsce na polanie w Kopnej Górze wszystkim „Leśnym Ludkom" (także Pani Dyrektor przedszkola oraz Paniom wychowawczyniom) wręczone zostały dyplomy Przyjaciela Lasu oraz pamiątkowe medale. Po zakończeniu oficjalnej części dzieci ruszyły do zabawy w czym nie przeszkodziła im deszczowa pogoda. Widać, że wcześniejsze hartowanie przez pobyt w lesie zadziałało! Nie zabrakło też tradycyjnego ogniska z kiełbaskami, w przypadku niektórych dzieci pieczonej po raz pierwszy – naprawdę smakowało!