Lista aktualności Lista aktualności

Wspólnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lasów

Kolejny już raz 21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lasów. Tematem w tym roku są lasy i edukacja, a hasło  przewodnie brzmi „Naucz się kochać lasy”. Obchody mają na celu podnoszenie świadomości społeczeństw o roli lasów w środowisku i ich znaczeniu dla człowieka a szczególnie dla przyszłych pokoleń. Lasy zapewniają nam korzyść niemal w każdej dziedzinie życia i niemal w każdym miejscu – od kuchni, poprzez aptekę po plac budowy.

W tym ważnym dla całego świata dniu, korzystając z zaproszenia Punktu Usług Turystycznych Starostwa Powiatowego w Białymstoku,  spotkaliśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej  z Czarnej Wsi Kościelnej. To była dobra okazja aby porozmawiać o drzewach, o lasach  - tych w najbliższym otoczeniu, ale i też o …….lasach deszczowych i o dżungli amazońskiej.

Nikt nie miał wątpliwości, że lasy to jedno z największych bogactw naturalnych Ziemi. Pomagają utrzymać czyste powietrze, glebę i wodę, pozytywnie oddziałują na zdrowie człowieka.  Dbanie o nie może przynieść wszystkim same korzyści. Dzieci rozróżniły też pozytywną i negatywną działalność człowieka w lesie. Młodzi miłośnicy lasu dowiedzieli się również  m.in. na czym polega praca leśnika i dlaczego drewno jest tak cennym surowcem.

Lasy Państwowe od wielu lat prowadzą edukację leśną na wszystkich poziomach. Jak wynika z danych w ciągu roku uczestniczy w nich ponad 2,3 mln osób.

Mamy nadzieję, że tym razem nauka poszła w …. las !