Lista aktualności Lista aktualności

Zimowa Edukacja w Nadleśnictwie Supraśl

W styczniu i w lutym w naszym nadleśnictwie mieliśmy dużo gości; odwiedziły nas dzieci z przedszkola i szkoły, a i my również byliśmy gośćmi w jednej z okolicznych szkół.

 

W styczniu podczas ferii zimowych, w ramach zimowiska nasze nadleśnictwo odwiedziły dzieci ze szkoły w Supraślu. Zaprosiliśmy dzieci do Kopnej Góry gdzie przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Pobyt dzieci w naszym nadleśnictwie rozpoczęliśmy od zwiedzania Małego Muzeum Historii Puszczy Knyszyńskiej. Następnie  dokarmialiśmy ptaki i zwierzynę leśną. Po zajęciach edukacyjnych udaliśmy się na długi, zimowy spacer, który zakończyliśmy ogniskiem.

Również i my byliśmy gośćmi w innej szkole w ramach zimowiska podczas ferii zimowych. Odwiedziliśmy szkołę podstawową w Łubinie Kościelnym. Tematem zajęć były ptaki Puszczy Knyszyńskiej.

W tym samym miesiącu odwiedziły nas przedszkolaki z Supraśla, które przyjeżdżają do nas dwa razy w miesiącu w ramach projektu „Leśne Przedszkolaki”. Dzieci zgłębiły wiedzę o dokarmianiu zwierząt zimą. Zaczęliśmy od naszych karmników, w których najczęściej spotykają się sikory z wróblami. Przedszkolaki wsypywały z nami do paśników różne smakołyki: jabłka, marchewki, ziemniaki.

W lutym szukaliśmy z dziećmi tropów zwierząt w lesie. Piękna, zimowa pogoda dopisała więc udało nam się odnaleźć kilka tropów m.in. lisa, zająca i jelenia.

Teraz czekamy na dzieci z wiosennymi już tematami.